Bemutatjuk az ImprOn2 tánccsapatot

ImprOn2 Full TeamÁprilis 26-án tartja nagyszabású születésnapi gálaműsorát az ImprOn2 tánccsapat. Az esemény kapcsán kérdeztük DJ Stilot a csapatról.

Mi inspirált az ImprOn2 megalakítására?

2008 es 2011 között már rendszeresen jártam külföldre, megtapasztalva a nemzetközi színvonalat, eljutottam számos vérprofi és egyben autentikus táncos órájára és szerettem volna itthon is komolyabb fejlődést látni. Emiatt kerestem meg az akkor aktívan a stílusban tevékenykedő táncosokat, hozzunk létre egy egymást képző közösséget. A társaság legfontosabb célja tehát a fejlődés volt, valamint hogy népszerűsítsük azt a stílust, melyet leginkább kedvelünk – az Eddie Torres stílusú salsa-t.

Mikor és hol alakult a csapat, kik az alapítók?

2011 elejére tehető megalakulásunk – februárban volt az első közös edzésünk. Akkori táncpartnerem Nyársik Emese mellett Naszvadi Adrienn, Knoll Márta, Váradi Szabó Panni, Kis-Tamás Loránd, Szilasi László és Zombory Balázs fogadta el a meghívásomat, így indultunk el az úton.

ImprOn2 Statues Dark

Hogy volt a kezdetekben és most?

Akkor rotációs rendszerben oktattuk egymást, kölcsönösen tanultunk egymástól. A célok mások voltak; fejlődtünk és idővel eljutottunk arra a pontra, hogy kreálni kellene valamit közösen, és éreztük, hogy meg szeretnénk mutatni magunkat. Elindultunk ebbe az irányba és egyre komolyabb célokat kitűzve alakítottuk ki a szükséges rendszert, amelyben dolgozunk jelen pillanatban. A csapat vezetőjeként végzem a koordinációt, az edzéseket, mindemellett többen segítenek különböző teendőkben, részfeladatokban.

A koreográfiák közös munkák, vagy van egy rendező/koreográfus, a csapat pedig csak a tánc kivitelezésére koncentrál?

Van olyan koreográfiánk, amely csapatmunka, és van olyan, ahol a jelentős részét Ágota és én kreáltuk. Emellett nyitottak vagyunk bármely táncosunk véleményére. Mindazonáltal van olyan embertípus, aki inkább követő/végrehajtó szerepben érzi jól magát, és van aki kreatívabb. Mindenkinek van lehetősége ott érvényesülni, ahol szeretne. Ezen túl pedig a múltban is vontunk be stílusukban profikat (pl.: Balasy Ádám – swing) illetve kértük tanácsát szaktekintélyeknek (pl.: Jónás Zsuzsa).

Milyen rendszerességgel próbáltok?

Heti 2 + 6 órát edzünk jelen pillanatban, de ki tudja mit hoz a jövő. Emellett természetesen vannak plusz óra előtti felkészülések, koreografálás, egyéni gyakorlások.

Ha jól gondolom, ez nem csak egy fellépő csapat, hanem baráti társaság is. Vannak szervezett bandázások?

Abszolút. Havi rendszerességgel leülünk átbeszélni a felmerülő kérdéseket, merre haladunk, és konkrétumokról a jövőbeni tervekkel kapcsolatban. Nyilván 23 + 12 ember nehezen mozdul egy irányba a szabadidejében, de rendszeresek a kisebb összejövetelek, közös bulizás, stb.

Melyik fellépés(ek)re vagy a legbüszkébb?

Legszebb emlékeim közé tartozik a tavalyi rovinj-i fellépésünk, köszönet a magyarok biztató hangjának! Nagyon szerettük a 2013-as SAF-os szobros show-t, és szintén nagy izgalom volt a varsói szereplés ebben az évben, amely szerintem igen jól sikerült. Emellett pedig a szívem csücske a La PusH csapatával egy estén történt Conexion-os fellépésünk és a “nagy” Mambo Gödöllőn, még ha csak nézője is voltam aznap.

Most már több fellépő csoport is van. Hogy alakult a második csapat és lesz-e harmadik, negyedik, stb?

Alapvetően az a tapasztalat vezetett a koreográfia alapú oktatás kipróbálásának irányába, hogy tanítványaink igényelték a nagy számú ismétléseket a standard órák keretében. Így jutottunk el a Student Team megalakításához, ahol a legambiciózusabb amatőr táncosok igényeihez és szintjéhez jobban igazodó technikai és – kiemelten – zeneiségbeli instrukciókkal oktatunk. Van olyan táncos, aki innen jutott fel a fellépő csapatba (ImprOn2 Performance Team), de többen vannak akik folytatólagosan részt vesznek ezen koreo sorozatokon valamint remek fellépési élményekkel lettek azóta gazdagabbak – mindeközben pedig buliban is használható tudást kaptak. A fellépés természetesen nem kötelező. Harmadik/sokadik csapatot nem tervezünk, két csapat menedzsmentje és megfelelő vezetése is komoly feladat. További, stílusában is színes, izgalmas koreo hamarosan indul!

Milyen sűrűn vannak fellépések?

Igyekszünk minél több helyre eljutni, lehetőséget adni a  táncosoknak rutinosabb fellépővé válni, az eseményt csapatként, közösségként átélni. Előfordul, hogy egy hónapban több helyre is eljutunk, van amikor csak egy komoly fellépés adódik. 2014-ben például már felléptünk Temesváron, és biztosan ott leszünk Berlinben, Varsóban és Bécsben, és ez csak a külföldi fellépések listája.

Nagyon profi az arculat, a ruhák, a smink, kik segítik a csapatot?

Habár a legtöbb ötlet ezekkel kapcsolatban a csapaton belülről jön (pl.: ruhaterv: Ágó, Magdi; arculat, videó-és képszerkesztés – Stilo), mégis nagy köszönetet szeretnék mondani Nektek: ruhák kivitelezése – Dancedress by Szilvia; smink – Ágó, Magdi, Fazekas Orsi; logo: Burkovics István; fotók: Szipál Martin, Valentin; videó&fotó: Trifonov Gergely.

ImprOn2 Rovinj 2013

Voltak-e nehézségek, nehéz pillanatok? Mi a te személyes ambíciód, milyen örömök/bosszúságok érnek?

Mint minden közösségben, itt is voltak és vannak nehéz pillanatok, melyek adódhatnak vélemény-vagy nézőpont különbözőségekből,  eltérő emberi és szakmai háttérből vagy akár félreértésből adódóan. Azt gondolom, hogy eddig is mindenki megtalálta békességben azt az utat, amelyet képviselni szeretne.

A személyes ambícióm leginkább a fejlődés, úgy mint ember, mint vezető, instruktor és mint menedzser, valamint természetesen mint táncos is! Rendkívüli kihívás ez, megköszönöm, hogy vannak akik segítenek ebben.

Hová lehet még fejlődni, mik a szakmai terveitek?

Hova lehet? Közhely, de határ a csillagos ég. Ebben a műfajban (nemzetközi szintet figyelemebe véve) az elején vagyunk a komoly szintnek. És a további táncstílusok további mélységeket adnak ennek, egy következő dimenzióba jutunk, a fejlődés lehetősége korlátlan.

Eddie + ImprOn2
Eddie + ImprOn2

Van-e szakmai kapcsolat a születésnapon fellépő csapatok között? Vannak közös munkák, vagy ez a produkció lesz az első ilyen rendezvény?

Hosszabb-rövidebb közös projektek léteznek, kikérjük egymás véleményét, időnként együtt megyünk fesztiválra, támogatjuk egymást (jó példa erre Bea és Dóri csodás szereplése Varsóban). A táncosok pedig esetenként több projektben vesznek részt párhuzamosan, jó példa erre Nagy Balázs és Lukács János felkészülése Dotty ConSla projektjével, mely szintén látható lesz a 26-ai Gálaműsorunkban. Megtiszteltetés és kihívás számomra, hogy össze tudunk hozni egy ilyen rendezvényt. Magyarországon sajnos ritkán adatik meg ilyen, de csak a tettek hozhatnak változást – ha az emberek látják milyen produkciókra képesek a magyar táncosok, lendületet kaphat a tánc terjedése. Közös munka jelenleg nincs köztünk, de vannak terveim, meglátjuk milyen lehetőséget látunk ebben közösen a többi csapattal.

Köszönjük az interjút, találkozunk a 3. évfordulós gálaműsoron!

Szerző: Vizi Balázs

Minden információ az ImprOn2 3. évfordulós gálaműsoráról itt: https://www.facebook.com/events/269839653175748/

galaest